Hi Guys, stuck on this question: It costs $9.80 to buy 5 plain doughnuts and 5 iced doughnuts. Given that each iced
doughnut costs 50% more than a plain doughnut, find the individual costs of a plain
doughnut and an iced doughnut.. if someone could help me out without what the two equations should be I should be right from there. Thanks
doughnut costs 50% more than a plain doughnut, find the individual costs of a plain
doughnut and an iced doughnut.. if someone could help me out without what the two equations should be I should be right from there. Thanks